Bilgi Teknolojileri
    
     Çocuk Gelişimi

     Eğitim Yaklaşımları

     Kültür Sanat

     Spor ve Sağlık

     Rehberlik
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
         
 
   
 
         
 
   
 
         
 
   
 
         
 
   
 
         
 
   
 
         
 
   
 
         
 

iz değerli velilerimizin ve biz öğretmenlerin ortak amacı öğrencilerimizin Türkiye’nin seçkin orta öğretim kurumlarından birine girip, güzel bir eğitim alarak yarınlara en iyi şekilde hazırlanmasını ve ideallerindeki mesleğe ulaşıp onu en iyi şekilde yapmalarını sağlamaktır.

 
   
 
   
 

u hafta sizlere benim de okuduğumda çok hoşuma giden Amerika’da bir üniversitede öğrenim gören MBA öğrencileri ile Zaman Yönetimi dersi veren üniversite profesörü arasında geçen gerçek bir hikayeyi aktarmak istiyorum. Arkadan, kürsünün altından bir düzüne yumruk büyüklüğünde taş alıp taşları büyük bir dikkatle kavanozun içine yerleştirmeye başlamış. Kavanozun daha başka taş almayacağına emin olduktan sonra öğrencilerine dönüp ve “Bu kavanoz doldu mu?” diye sormuş. Öğrenciler hep bir ağızdan “Doldu” diye cevaplamışlar.

 
   
 
   
 

atılmış olduğum,  Prof.Dr. Fersun Paykoç’un Hazırlamış olduğu aktif öğrenme ortamları adlı seminer notlarımı sizlerle paylaşmak istedim. Aktif öğrenme ezberle-meyi önlemekte, araştı-ran, yaşam boyu öğrenen, eleştirel düşünceye sahip, üretken bireylerin yetişti-rilmesini sağlamaktır.  Farklı öğrenme tarzları vardır. Tümevarım, tümdengelim, görsel, sözel,aktif, yansıtıcı, aşamalı (adım, adım) bütüne dönük, sezgi (dışarıdan izlem) duyu, (somut). Her öğrencimiz farklı olduğu için öğrenmede de farklılıklar olacaktır.