FLL Türkiye Birincisi Öğrencilerimiz

Özel İstanbul Koleji öğrencileri Ülkemizi Kopenhag'da temsil edecekeler

FLL (FIRST LEGO League), FIRST Vakfı (Foundation for Inspiration and Recognition of Science and Technology) ve LEGO firmasının ortaklığından doğmuş olan ve sadece geçen sene dünyada 48 ülkeden 100.000 çocuğun katıldığı dev organizasyonun bu sene ki Türkiye ayağı  27 Şubat- 01 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Bu yıl yine SmartKids Gelişim Merkezi, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ve Yaratıcı Çocuklar Derneği tarafından hazırlanan KOÇ 'un ana sponsorluğunu yaptığı yarışmada 80 okul yarıştı. 3. gün süren Feshane Uluslararası Fuar ve Sergi Alanında gerçekleşen organizasyon çok renkliydi. 2. Günü Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Sn. Rahmi Koç'ta katılarak okulların projelerini inceledi.

Son gün yapılan finaller ve ödül töreninde FLL Robotik Turnuvasında en iyi proje dalında, hazırladıkları stop motion kısa filmde karbondioksit salınımını önleyen öneriler getiren ve alternatif enerji kaynakları kullanımında bir de örnek proje getiren Özel İstanbul Koleji 1.oldu. Özel İstanbul Koleji öğrencileri ülkemizi Dünya şampiyonasında Kophenag'ta temsil edecekler.