Rock Opera AİDA Sahnede


1991de kurulan ve kurulduğu günden beri butik bir eğitim anlayışına sahip Özel İstanbul Koleji, mezunlarının son üç senedir OKS sınavlarında ilk 100’e girmesiyle başarıyı nerdeyse gelenek haline getirmiş. Okul yetkilileri sınıf mevcutlarının 15 kişi ile sınırlı olduğunu, böylece her öğrenciyle birebir ilgilenilebildiğini, ve bireysel ilginin de başarıyı getirdiğini ifade ediyorlar.

Dramayı hem yabancı dil derslerinde hem de diğer derslerde etkin bir metod olarak kullanan okulun öğretmenleri bu şekilde dersleri çocuklara hem oyun gibi sevdirdiğini, hem de çocuğun derse olan ilgisinin kaybolmadığını söylüyorlar.

Drama konusunda o kadar iddalılar ki ingilizce tiyatro kulübündeki öğrenciler her sene bir ingilizce oyun sergiliyor. Geçmiş senelerde Antigone, Hunchback of Notre Dame, gibi ağır oyunların altından başarıyla kalkan öğrenciler bu sene de 4 Haziran da Akatlar Kültür Merkezinde Aida operasını ingilizce sergilediler. 15.yılını geride bırakan okul, akademik başarının mutlaka kültür ve sanatla desteklenmesi gerektiğine inanıyor. Sanat sevgisini kazanan çocukların sanatla beraber doğayı ve insanları da seveceğine inanan okul yetkilileri, bu şekilde kendiyle barışık kişisel güveni tam, sosyal ve başarılı bireylerin yetişeceğini ifade ediyorlar.

Resim1
Resim2
Resim3